Produsul a fost adăugat în coș
Arată coș
Contact
care@softlink.ro
0745 314 424
Coşul meu
 
Plic de hârtie albă, ISO 9706
CARE-01-1555
Dimensiuni / mod de prezentare:
5.20 lei + TVA
BESKID PLUS
Descriere:

Un plic realizat din hârtie de înaltă calitate, fără acid, cu certificate ISO 9706 și PAT.

Material:
Hârtie:
- certificat: ISO 9706 și PAT
- 100% celuloză
- culoare: alb
- rezervă alcalină > 0,4 mol/kg
- număr Kappa < 5
- greutate specifică: 170 g/m2

Adeziv:
- pH 7,0 - 8,0
- fără plastifianți
- pe bază de copolimer de etilenă și acetat de vinil (EVA)

Pentru dimensiunea la cerere, în sistem Omni-Box

Sistemul Omni-Box este un serviciu prin care producem unități individuale și serii scurte de produse de stocare / depozitare arhivistică cu construcții neobișnuite sau în formate neobișnuite.
Sunt concepute în special pentru clienții care au nevoie de:

  • una, câteva sau câteva zeci de unități de produse de depozitare într-un format special, neobișnuit;
  • să depoziteze o colecție de cărți într-un mod în care fiecare volum este păstrat într-o cutie separată;
  • produse de depozitare cu construcție neobișnuită.

Dimensiuni:
lungime (a)
lățime (b)

Cu această construcție, trebuie să ni se furnizeze în mod specific dimensiunile obiectului care va fi depozitat (nu ale produsului de depozitare), fără a adăuga o marjă de spațiu suplimentar.

Cantitate:
 
Produse similare
Husă protecție hibridă AIRVELOPE® CLIP pentru depozitarea documentelor, ISO16245, PAT Husă protecție hibridă AIRVELOPE® CLIP pentru depozitarea documentelor, ISO16245, PAT Ultima versiune a huselor de protecție hibride inovatoare, Airvelope® Clip, sunt realizate cu buzunare separate și orificii pentru fixare ca într-un caiet. Această soluție permite o consultare rapidă și ușoară a documentelor. Husele de protecție hibride combină cele mai bune calități a două materiale diferite: partea din față (de deasupra) este realizată din poliester Melinex cu grosime de 100 µm, perfect transparent și inert chimic, în timp ce materialul folosit pentru partea din spate este din carton Carta Guardia de 300 g/m², cu certificat PAT, ”respirabil” și fără acid, în conformitate cu ISO 16245. Pentru producerea huselor noastre hibride nu se utilizează adezivi; cele două materiale sunt sigilate prin tehnologia de etanșare cu ultrasunete. Această husă de protecție este concepută pentru depozitarea documentelor, a cărților poștale, fotografiilor și a documentelor de format mic sau A4, permitând consultarea conținutului fără a le scoate în afara husei. Material: Partea din față - poliester Melinex: - certificat: PAT - 100% poliester - transparentă - pH neutru - grosime: 100 µm Partea din spate - carton Carta Guardia: - certificat: ISO 16245-A și PAT - 100% celuloză - pH 7,5 - rezervă alcalină > 0,4 mol/kg - culoare: gri deschis - număr Kappa < 5 - absorbție de apă: Cobb60 < 25 g/m2 - fără migrație de culoare - fără agenţi de albire optică - gramaj: 300 g/m² Pentru dimensiunea la cerere, în sistem Omni-Box Sistemul Omni-Box este un serviciu prin care producem unități individuale și serii scurte de produse de stocare / depozitare arhivistică cu construcții neobișnuite sau în formate neobișnuite. Sunt concepute în special pentru clienții care au nevoie de: una, câteva sau câteva zeci de unități de produse de depozitare într-un format special, neobișnuit; să depoziteze o colecție de cărți într-un mod în care fiecare volum este păstrat într-o cutie separată; produse de depozitare cu construcție neobișnuită. Dimensiuni: lungime (a) lățime (b) număr buzunare (c) Cu această construcție, trebuie să ni se furnizeze în mod specific dimensiunile obiectului care va fi depozitat (nu ale produsului de depozitare), fără a adăuga o marjă de spațiu suplimentar. solicită preț

Ceiba Library Products
Reprezentant exclusiv pentru România pentru produsele CEIBA destinate bibliotecilor
Contact
Str. Simion Bărnuțiu 11 407280 Florești Cluj Napoca, Cluj
 
care@softlink.ro
 
0745 314 424